Nízka vlhkosť v dome

Nízka vlhkosť v dome či byte je častým problémom a je minimálne tak nepríjemná, ako aj jej presný opak a to vysoká vlhkosť. Našťastie na trhu, v obchodoch a na internete môžete nájsť hneď niekoľko smart trikov ako s ňou bojovať a teda ako zvýšiť vlhkosť v dome. Pokiaľ ju potrebujete zvýšiť okamžite, pomôže známy a jednoduchý trik – použite akúkoľvek misku, naplňte ju vodou a dajte do nej trocha soli. Misku postavte na radiátor alebo na krb. Ešte jednoduchšie je namočiť froté uterák a prehodiť ho cez radiátor alebo mokrú handru cez krb. Varením, praním alebo sušením prádla zvlhčíte vzduch taktiež a veľmi jednoducho.
zelené listy
Pokiaľ máte v miestnosti len mierne suchý vzduch, pomôcť môže aromalampa alebo  úplne bežný radiátorový odparovač dostupný prakticky v každom obchode. Aromalampa je zároveň efektívnym bytovým doplnkom. Jedná sa o nádobku na vodu, do ktorej sa pridá niekoľko málo kvapiek vonnej esencie a pod ňou zapálime čajovú sviečku. Voda sa odparuje odtiaľ, zvlhčuje vzduch a ten zároveň aj osvieži a prevonia. Ide o veľmi známu a rozšírenú metódu. O niečo účinnejšie sú radiátorové odparovače. Pojmú do seba o niečo väčšie množstvo vody. Samozrejme je dôležité dbať na to, aby ste vodu pravidelne menili, pretože sa v nej môžu veľmi rýchlo množiť baktérie. Z tohto dôvodu je táto možnosť menej ideálna. Najjednoduchší spôsob, ako vlhkosť vzduchu upraviť, je pomocou prístrojov. Na trhu je veľké množstvo zvlhčovačov vzduchu dvoch skupín, z ktorých si môžete vybrať. Prípadne v špecializovaných obchodoch vám rady pomôžu aj pani predavačky.
dešťový prales
Parné zvlhčovače v domácnosti fungujú na princípu vodnej pary, ktorá vzniká odparovaním v tenkej vrstve na vyhrievanom telese. V zvláštnej komore sa potom para mieša so vzduchom a je ochladená na potrebnú teplotu.

Ultrazvukové zvlhčovače si samy vytvárajú z vody malé kvapôčky o priemere asi 1-5 mm. Kvapky sú potom ventilačným systémom zvlhčovača vyfukované do vzduchu, kde sa odparujú a zvyšujú vzdušnú vlhkosť.
 
Dúfame, že sa necháte inšpirovať našimi nápadmi a aj váš dom bude podľa vašich predstáv. Ideálna vlhkosť v dome je predsa jednou z najpodstatnejších vecí pre pohodu a zdravie jej obyvateľov či už ľudských alebo zvieracích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup