5 kuchynských trendov, ktoré momentálne letia

Nezaraďujte sa k sivému priemeru. Ani keď sa trochu odkloníte od mainstreamu, nemusíte pôsobiť ako freak. Môžete si toho dovoliť viac, ako si myslíte.

kuchyně
 
Buďte extravagantná s tmavofialovou!
 
Táto veľmi dominantná farba sa stala súčasťou mnohých kuchynských interiérov. Prečo? Jednofarebné kuchyne už ľudí začali nudiť a najväčší hit je šokovať prostredníctvom nezvyčajnej a neočakávanej farby, ktorá prevalcuje stereotyp v každej domácnosti. Okrem toho fialová symbolizuje luxus a eleganciu. V správnej kombinácii s ostatnými prvkami kuchyne či obývačky (napríklad v kontraste so žltou) zabodujete na všetkých frontoch.
 

Výrazný mramor

 
Mramor na podlahe, pracovnej doske či nad pracovnou doskou. Jednoznačne známka luxusu – ak neprekombinujete ostatok kuchyne. Drevená linka, kožené sedenie a kovové spotrebiče – tento trend bude s veľkou pravdepodobnosťou dominovať aj ďalším rokom. Nie všetky typy mramoru však budú také populárne. Prednosť sa dáva pieskovým odtieňom so sivou.

kuchyňský kout
 
Drevo ako symbol domova
 
Kuchynské linky z dreva nikdy nevymiznú, ale tento rok sú v kurze dvojnásobne. Drevená kuchyňa je menej praktická ako napríklad biely lesk, pôsobí však viac ako nábytok než miesto na varenie, čo dodáva bytu teplo.
 
Farby oceánu
 
Výrazne sú na vzostupe farby ako tmavomodrá, kráľovská modrá a zelená. Používajú sa v kombinácii s drevom alebo samostatne. Ak si netrúfate na kuchynské skrinky, doplňte interiér aspoň farebnými stoličkami alebo obrusmi.
 

Kombinovanie moderného a retro štýlu.

 
V tomto prípade sa vyhrali najmä bytoví dizajnéri, pretože vyžaduje silný cit pre správne ladenie týchto dvoch, nielen na oko protichodných štýlov. Už tradičné spriadanie kovu s drevom nie je až tak prekvapivé, viacej na seba upozorní striedanie oblých a ostrých tvarov a pridávanie farebných prvkov, ktoré sú viac retro ako moderné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup