Ako sa správne motivovať

Byť dobre motivovaný je dnes veľmi náročné. Motiváciu potrebujeme pomaly na všetko. Na prácu, na šport, chudnutie, diéty. Ako ju však dosiahnuť a udržať si ju dlhodobo? Najťažšie je začať a neprestať. Človek dokáže spohodlnieť veľmi rýchlo a tak isto, ako si dokáže zvyknúť na to, že chodí každý večer behať, tak si dokáže zvyknúť aj na to, že si dnes dá pauzu. Stačí tú pauzu zopakovať párkrát za sebou a verte mi, že už si viac nezabehá.

období

O čom je teda motivácia? Prečo je dôležité byť stále motivovaný? Pretože nás to posúva vpred a núti nás to prekračovať vlastné pomyselné hranice. Keď si žena povie, že chce schudnúť a stravovať sa zdravšie, je to skvelé. Lepšie však je, keď to aj začne reálne robiť. Keď sa mladý muž rozhodne začať podnikať, nestačí len plán a peniaze, ale aj motivácia, ktorá ho bude hnať vpred. Ľudia sa dokážu veľmi rýchlo vzdávať. Stačí im malé zlyhanie, či neúspech a chcú so všetkým skončiť, hodiť to za hlavu, zavrieť sa doma a ignorovať celý svet. Nie vždy dokážu vstať a vrátiť sa späť k tomu, čo sa pokazilo.

žena

Preto je dôležité sa hneď na začiatku motivovať. Povedať si: „Takto chcem vyzerať do začiatku leta!“ a pustiť sa do cvičenia. Častým problémom býva práve to, že si toho ľudia na začiatok naložia strašne veľa. Neúnosná miera, ktorá sa zvládnuť nedá. V takomto procese, nie len pri chudnutí a cvičení, je dôležitá trpezlivosť. Začínať pomaly, pomaličky, po malých kúskoch, trpezlivo a dospieť k veľkým veciam.

balonky

Správne je začať, ale nepoľavovať. Nevzdávať to. Výsledky nie je vidieť hneď, ukážu sa až po určitom čase, ale stoja za to. Pokiaľ to nejde úplne hladko, nie je na škodu sa poradiť s niekým skúseným. Inšpirovať sa a motivovať je skvelé! Napísať si na papier, to, čo je treba dosiahnuť a ísť si za tým. Každý deň si to pripomínať a nezastavovať sa len preto, že nie vždy všetko ide ako po masle.
Skúste to teda, motivujte sa, určte si svoj cieľ a buďte vďačný za každý jeden krok dopredu, ktorý urobíte.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup