Športu môžu podľahnúť aj introverti

Nie každému vyhovuje pohyb v spoločnosti iných ľudí. Zistíte to pomerne skoro, keď v detstve, na hodinách telesnej výchovy začnete trpieť na basketbalových, futbalových alebo volejbalových zápasoch. Chcete sa venovať niečomu inému, ale v tomto prípade niet úniku. V učebných osnovách klasických škôl nie je miesto pre individuálny spôsob vyučovania. Ak už raz vstúpite do týchto zariadení, stávate sa členom stáda.

burton

Našťastie však existuje aj čas mimo školu a v prípade dospelých mimo zamestnanie, kedy sa môžete venovať tomu, po čom vám najviac srdce piští. Niekto si vezme hudobný prehrávač, dá si do uší slúchadlá a beží, kam ho nohy zavedú. A sú aj takí, ktorí polroka trpia, pretože sa nemôžu dočkať zimy, v ktorej využijú svoj obľúbený snowboard burton. Považujú ho za svojho maznáčika a nedajú bez neho ani jeden víkend, dovolenku alebo prázdniny. Podobne sa správajú aj priaznivci bielej stopy a iste by ste našli aj iných vyznávačov individuálnych športov.

Lenivosťou k civilizačným chorobám

Že takýmto bláznom nerozumiete? Samozrejme, dá sa žiť aj bez pohybu, ale v konečnom dôsledku to nie je celkom ono. Môžete argumentovať tým, že sa vyvarujete všetkých zbytočných úrazov, ale pravdepodobne sa nevyvarujete rôznych zdravotných komplikácií začínajúcich obezitou a pokračujúcich až po kardiovaskulárne alebo iné civilizačné ochorenia.

snih

Každý je však zodpovedný za svoj život, preto máme zdravie a životnú pohodu vo vlastných rukách. Ideálne je, keď raz za čas dokážeme byť pekne leniví a dokážeme si odpočinúť od všetkého a raz za čas zase neobsedíme, kým nezjazdíme všetky lákavé svahy alebo neobehneme niekoľkokrát všetky svoje obľúbené trasy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup