Dážď nie je prekážkou

Nachádzame sa na území mierneho pásma a tak musíme počítať s tým, že občas sa tu preženie kde-tu zopár prehánok. Problém nastáva vtedy, ak máme psa a ten pes nemá dobre vyvinutú termoreguláciu, je po operácii alebo ste si ho trochu „zhýčkali“ teplým pelieškom a tým Vám ľahko prechladne. Nech sú dôvody akékoľvek – problém to nemení – nech je počasie akékoľvek, pes von ísť musí. No ako to zariadiť? Nemôžete predsa za psom pobehovať s dáždnikom (nieto, že by ste za psom nestíhali a i tak by zmokol, ale sa aj za šantiacim psom nabeháte) a tak musíte nájsť iné riešenie.

pes

Majú psi radi dážď?

Určite existujú aj také psi – však psi sú ako my, ľudia – i my nemáme radi to isté. A tak i psi sa delia do dvoch skupín – tí, čo dážď milujú, a tí, čo dážď nenávidia. Nenávisť voči daždivému počasiu je prostá – psovi navlhne srsť a studený dážď ide až na psiu pokožku. Hlavne plemená bez podsady sú najviac náchylné na výkyvy počasia – sú to psi hladkosrsté a psi s hodvábnou srsťou. No i tu výnimka potvrdzuje pravidlo – i tu sa nájdu psí milovníci zlého počasia, ako sa nájdu neznášanlivci z radov psov s podsadou.

Keď prší, nevystrčiť ani nos!

Ak patríte k ľuďom, ktorí vlastnia psa, ktorý za daždivého počasia ani čumák nevystrčí, viete, že je skoro nemožné, vytiahnuť ho v takejto zlej dobe von. Jednoducho sa zatne a už ani krok. Je to veľakrát hrozne frustrujúce. Dlhý boj so psom, keď ho ťaháte von a on vám vždy ujde dnu. Vy ste už celý premoknutý, a on nemá ani namočené labky. Veľakrát to vzdáte, a radšej privriete oči na tie dve-tri mláčky, ktoré vášmu psovi ušli…

déšť

Ak máte niektorý z uvedených problémov, nevešajte hlavu! Váš pes nielenže pôjde von, bude sa na takúto upršanú vychádzku i tešiť! Kúpte mu jeho vlastný pršiplášť a nebudete ľutovať!Pršiplášť pre psa je tá najlepšia voľba.

Psa ale na začiatok na pršiplášť musíte pripraviť. Psi, ktoré nie sú naučené na nosenie oblečenia, nemusia pršiplášť hneď dobre prijať. Preto musíte psa naň naučiť. Používajte pozitívnu asociáciu – vždy, keď mu budete dávať pršiplášť, budete mu popri tom dávať nejakú dobrotu. Postupujte po malých krôčikoch. Najskôr psa pršiplášťom len hladkajte, potom ho preveste a až na koniec mu ho dajte. Po celý čas mu dávajte odmeny. Za pár dní sa i ten najtvrdohlavejší pes bude na obliekanie pršiplášťa tešiť! Ak vás to zaujalo, viac sa dozviete na:.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup