Dom podľa feng-šuej

Feng-šuej vychádza z toho, že v harmonickom a zladenom prostredí prúdi voľne energia čchi, ktorá je pre ľudí celkom veľa dôležitá. Vďaka tejto energii život rozkvitá a mi prosperujeme. V opačnom prípade energeticky trpia, čo sa následne prejaví v podobe rôznych zdravotných a fyzických ťažkostí, depresiou, alebo zložitých životných situácií.
 zen kameny u moře
Tvar domu    Podľa feng-šuej sú ideálne štvorcové, alebo obdĺžnikové domy. S neobvyklými tvarmi prichádza veľa problémov. Napríklad úplne nevhodný je tvar domu do písmena L, ktorý podľa tejto metódy predstavuje sekačiek na mäso, čo iste nie je žiadúce pre spokojné bývanie. Dom v tvare L môžeme vylepšiť, že na protiľahlý roh umiestnime tyč s lampou, vysadíme kríky, alebo postavíme nízky múrik, aby tvar získal podobu obdĺžnika.
 
Šáry, ako otrávené šípy         Týmto pojmom sa vo feng-šuej označujú priame línie, ktoré mieria smerom k Vášmu domu, ako napríklad cesty mieriace k Vášmu domu. Priame cesty ku vchodu tvorí tiež šáry, alebo napr. rad domov vedľa Vášho. Eliminovať nevhodné šáry možno ohradou, živým plotom, alebo stromom. Alebo zaveste na dom zrkadlo v mieste, kde je dom zasiahnutý priamo šárou a symbolicky jej tak odrazíte.
 
Pozor na neporiadok            Je veľmi rozumné zbaviť sa starých, nepotrebných predmetov, aby ste uvoľnili miesto niečomu novému. Aj keď má človek tendenciu veci hromadiť, verte, že potom pocítite nesmiernu úľavu a Váš život sa v mnohých oblastiach prečistí.
 
Hlavný vchod            Hlavný vchod reprezentuje Vás a Váš prístup k životu. Je veľmi dôležitý, pretože tadiaľ do domu vstupuje čchi. Vchod by mal byť svetlý, veľa kvetov, vyzdobený, upravený s priechodnými dverami.
 
Kuchyňa        Mala by byť svetlá a vzdušná, aby priťahovala čchi. Sporák a rúra sa považuje za rodinné bohatstvo a mali by byť obrátené k stredu domu. Ak smerujú k východu z domu, prosperita rodinného šťastia trpí. Sporák, symbol ohňa a chladničky, symbol chladu a vody by nemali nikdy stáť vedľa seba.
 zen kameny ve městě
Spálne             Najlepšie sú spálne v tvare štvorca, alebo obdĺžnika. Strop by sa nemal nad posteľami zvažovať. Ak sa zvažuje, postavte posteľ pod jeho najvyššiu časť. Posteľ by mala stáť jednou stranou pri stene. Nie je dobré mať posteľ pod oknom. Nohy v posteli by nemali smerovať k dverám. Nad posteľou by nemal byť trám, pretože majiteľ takto umiestnenej postele bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou zdravotné ťažkosti. Ak posteľ nejde premiestniť, zaveste na trám aspoň dve bambusové flauty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup