Vôňa domova

Veď život na vidieku má svoje kúzlo a vy sa budete prebúdzať svieži a konečne šťastní. Nájdete si tu nových priateľov a možno zmeníte aj svoje názory na život ako taký.

Ak patríte medzi milovníkov tradícií a dreva, budete tomu chcieť prispôsobiť svoj životný štýl a tiež vaše bývanie. Tradičné materiály môžete využiť nielen v dome ale aj v byte. Rozhodne vám dobre poradia odborníci, ktorí moc dobre vedia aké varianty a na čo sa vám budú hodiť. Dodáte tak svojmu interiéru aj exteriéru to pravé kúzlo a nadčasovosť. Ak chcete, aby vám obklady vydržali čo najdlhšie, je potreba vyberať kvalitné materiály, ktoré vám tak zaistia ich dlhovekosť.

Miesto, kde tráviť voľný čas
Napríklad keď si kúpite starú chatu, ktorá je už naozaj v zlom stave, bude potreba zvážiť, ako sa postavíte k jej rekonštrukcii. Záleží samozrejme aj na vašich finančných možnostiach. K jej obnove môžete použiť napríklad klasický zrubový obklad, ktorý vonia drevom a vydrží skutočne veľmi dlho.

Čo robiť aby vám dlho vydržal?
1) správne ošetrenie proti škodcom a plesniam
2) správna izolácia proti prevlhnutí
Tento materiál ale nevlhne, ako by sa mohlo zdať, to by skôr spôsobilo kamenné obloženie alebo iné nadväzujúce konštrukčné prvky ako je tehla či hlina.Súčasné izolačné materiály a stavebné postupy však prevlhnutie – pri správnom prevedení – prakticky vylučujú.

Nemusíte sa báť ani ohňa, je veľmi málo pravdepodobné, že by vám chata či dom zhorela rýchlo celá. U masívnych drevených trámov totiž musia najprv prehorieť rôzne vrstvy a to nie je vôbec ľahké. Pod ním sa vytvára zuhoľnatená vrstva, ktorá vytvára izoláciu a nepúšťa tak žiar do vnútra. Časti domu tak väčšinou len ohoria, ale dom zostane stáť.

Nechceme vás predsa strašiť, len zdôrazniť naozaj pevnosť a odolnosť zvoleného materiálu. Zrubovým obkladom rozhodne nič neskazíte a uvidíte sami, že ide o dosť kvalitný prvok, ktorý vám umožní zdravé bývanie.
Určite sa budete cítiť vo svojom dome dobre a akonáhle zakúrite v krbe, rozvinie sa dookola príjemné teplo.
Tak si to zrekapitulujme: príroda, pokoj, zdravie a radosť – to všetko budete naraz mať.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup