TAA Design pracoval na červenom dome vo Vietname so záhradou

Architektonické štúdio TAA Design urobilo zelenú strechu pre dom v Quang Ngaivo Vietname od stupňovitých pestovateľov s červenou sadrou a dlaždicami.Dom s názvom Červený dom bol navrhnutý pre pár, ktorý žije v tejto rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti Vietnamu už desaťročia.Vlajka Vietnamu
Navonok bol celý dom pokrytý červenou farbou omietky a na streche veľké červené dlaždice. Sadza strechy sú určené na pestovanie zeleniny pre miestnu komunitu. Organizácia TAA Design považovala tento projekt šancu vytvoriť nový druh vidieckej budovy, ktorá vytvára uzavretý cyklus rastu, zberu a spotreby.
Iba v malej lokalite bolo prízemí domu potrebné umiestniť veľké množstvo priestorov. Obytné priestory obklopujú priemyselné prvky, ako napríklad priestor na opravu bicyklov, záhradný domček na sušenie nelúpaných potravín a na vonkajšie kachle.
Namiesto toho, aby sa vytvoril jeden veľký dvor, ako to je typické pre domy v tejto oblasti, plán sa namiesto toho rozdelil, aby vytvoril rad malých nádvorí. Tieto nádvoria rozdeľujú vnútorne funkcie a poskytujú spojenie s prírodou.
„Zeleninové záhrady a viacúčelové ihrisko sa stali dušou domov v tejto dedine,“ uviedla prax. Tvárou v tvár pred hlavnou cestou v dedine poskytuje priestor na opravu bicyklov predný dvor chránený oceľovou strechou.Vietnamská ilustrácia
Prostredníctvom tohto sa veranda otvára kuchyňa a jedálenský kút na druhý menší dvor, ktorý slúži ako priestor na vonkajšie varenie, s výhľadom na terasu nad úrovňou vyššie.
Sada schodov na tejto terase vedie na stupňovú strešnú záhradu zmenšenú cez tenké schodisko na južnom okraji domu.
„Schodišťová metóda redukuje výšku fasády, zabezpečuje, že mestský priestor nie je zahltený a vytvára pohodlný svah,“ uviedla prax.
Záhrada na streche izoluje dom oveľa efektívnejšie ako typická oceľová strecha, čo pomáhaudržiavať stálu vnútornú teplotu. Spálne zaberajú viac súkromnej zadnej časti domu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup