Výrobcovia aut zavreli čínske továrne kvôli koronavírusu

Výrobcovia automobilov a dodávatelia náhradných dielov majú v Číne zatvorené továrne v súlade s vládnymi usmerneniami alebo označili hit po ziskoch po prepuknutí koronavírusu.
BMW uviedlo, že výroba vo svojom závode v Šen-jangu bude pokračovať 17. februára.
Daimler uviedol, že plánuje obnoviť výrobu osobných automobilov v Pekingu 10. februára.Korona vírus.jpg
Fiat Chrysler vo štvrtok varoval, že prerušenie dodávok súčiastok by mohlo ohroziť výrobu v jednom z jeho európskych závodov do dvoch až štyroch týždňov.
Ford Motor plánuje obnoviť výrobu 10. februára vo svojich závodoch v Chongqing Changan Automobile. Ford tento týždeň vylúčil akýkoľvek potenciálny vplyv zo svojej už aj tak slabšej než očakávanej predpovede na rok, pričom uviedol, že je príliš skoro na odhad.
Honda potvrdila v piatok, že 13. februára reštartuje svoje tri závody vo Wu-chane, ktoré prevádzkuje so spoločnosťou Dongfeng Motor Group. Honda, ktorá v piatok zvýšila svoju ročnú predpoveď zisku, uviedla v súčasnosti neboli problémy s dodávateľským reťazcom, ktoré by bránili výrobe.Čínska vlajka.png
Hyundai Motor tento týždeň uviedla, že pozastaví výrobu v Južnej Kórei z dôvodu prepuknutia choroby v dodávateľskom reťazci, ktorý je prvým hlavným výrobcom automobilov mimo ČN. Väčšina juhokórejských elektrární spoločnosti HY bude odstavená od 7. februára, pričom sa očakáva, že sa niektoré výrobné linky znovu uvedú do prevádzky 11. alebo 12, informoval predstaviteľ odborov.
Nissan Motor uviedol, že zvažuje obnovenie výroby v ČN v jej podniku s Dongfengom niekedy do 10. Uvádza sa, že výroba v Hubei sa začne niekedy po 14.
Peugot Citroen, ktorá je v procese fúzie s Fiatom, minulý týždeň uviedla, že jej tri závody vo Wu-chane zostanú zatvorené až do 14.
Suzuki Motor v piatok uviedla, že zvažuje nákup automobilových komponentov z vonkajšej ČN, pretože ohnisko hrozí narušením výroby vozidiel na svojom najväčšom trhu v Indii.  


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup