Ako nájsť svojich zákazníkov?

Nedostatok objednávok trápi mnoho podnikateľov. Na to má vplyv mnoho faktorov, počnúc od predmetu vašej činnosti až po samotný výrobok a predaj. Okrem toho, koncového klienta tiež ovplyvňuje kvalita a cena výrobku alebo služby.
Preto je potrebné hľadať neustále nové cesty, ako sa dostať do centra záujmu. Jednou z možných ciest sú verejné obstarávanie. Vypisujú je väčšinou obce, rôzne inštitúcie, ministerstvá alebo i štát. Vďaka tomu môžete získať záujem mnohých nových klientov a budete tak mať k dispozícii kontakty, ktoré vám môžu priniesť stálych zákazníkov. Väčšinou sa jedná o veľmi bonitné osoby, ktoré majú rady individuálnu starostlivosť a potrpia si na nadštandardné služby.

kancelář

Kde takéto zákazky nájdete?

To nebude zase až tak ťažké, je ich totiž celý rad a vy by ste mali vyskúšať v podstate všetko, čo sa vám ponúka. Dôležité je vybrať si správne zdroje, ktoré budete pravidelne sledovať. Medzi ne patrí napríklad:

· Vestník verejného obstarávania
· Elektronické trhovisko verejných zákaziek
· Weby jednotlivých miest, inštitúcií a ministerstiev

Plne záleží na oblasti vášho podnikania a vlastne na tom, na čo si sami trúfnete. Ako hovorí jedno známe príslovie: „Odvážnemu šťastie praje!“

Všetky podmienky sú podstatné

Každá zákazka má svoje požiadavky a vy by ste ju mali dobre poznať. Väčšinou sa týka konkrétnej kvalifikácie alebo tiež skúseností, rovnako ako môže byť spojená aj s veľkosťou firmy. Potom sú tiež dôležité zákonné požiadavky, kam patrí napríklad konečný užívateľ výhod, teda osoba, ktorá je skutočne tou, ktorá obchoduje s verejným sektorom. Primárne sa sústreďte na tri body:

· Zadaní zákazky
· Termín a spôsob plnenia
· Ďalšie špecifikácie

formuláře

Pripravte si ponuku

Spracovanie kvalitnej ponuky by mala byť vaša priorita, práve vďaka nej sa môžete dostať k dôležitému projektu. Jednou z najjednoduchších ciest, ako ju podať, je elektronický variant, kedy sa dá použiť dátová schránka. Alebo ju môžete odovzdať tiež osobne. Mala by obsahovať cenovú kalkuláciu ale aj doloženie vašej spôsobilosti, to je registrácia partnera verejného sektora. Potom už len čakáte napäto na výsledok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup