Oxfordská univerzita čelí žalobe od bývalého študenta

·         Úroveň výučbybola objektívne neprijateľná povedal Faiz Siddiqui, ktorí študoval na škole moderné dejiny. Je presvedčený, že mu Oxford dlhuje milión libier, čo vyčíslil ako svoj ušlý zisk.
Nespokojný absolvent Oxfordu, uctievanej britskej univerzity, podal žalobu na svoju alma mater. Uviedol, že vzdelávací proces bol nudný a strašne zlý, škola mu tým zabránila v rozvoji kariéry, nedostal sa medzi prvú ligu a nestal sa z neho úspešný komerčný právnik.
oxford university

·         Dnes už 38 ročný absolvent z roku 2000, hovorí, že už mohol po svete lietať ako vyťažený obchodný právnik, ale univerzita mu zabránila v naplnení jeho ambícií tým, že mu ponúkla vzdelanie druhej kategórie. Najmä pokiaľ ide o indickú imperiálnu históriu, ktorá stiahla jeho celkové hodnotenie, a to vďaka profesorovmu nezáujmu pri prednášaní a príliš krutému hodnoteniu. Siddiquiov právnik Roger Mallalieu tvrdí, že v súčasnosti jeho klient trpí nespavosťou a depresiami v dôsledku negatívnych skúseností.

Siddiqui povedal, že úroveň výučby ako ponúkal Dr. David Washbrook bola natoľko neznesiteľná že historika nakoniec pod tlakom prepustili. V akademickom roku 1999-2000, štyria zo siedmych pracovníkov fakulty boli z externého prostredia, čo Siddiquiov advokát považuje za jasný a nesporný fakt, že univerzita musela vedieť o situácii už v predstihu. Univerzita pripustila, že mala určité ťažkosti v tom čase. Advokát poukázal aj na väčšiu skupinu študentov, ktorí skončili s horším hodnotením, s tým, že šlo o anomáliu. Priveľké percento študentov dostalo svoju najhoršiu známku, čo je štatistická anomália, takto znížený prospech poukazuje na špecifický problém s výučbou v danom roku, čo sa prenieslo aj na výkon žiakov. Úroveň výučby bola objektívne neprijateľná.
soudní kladivo
·         No aj napriek tomuto prípadu zostáva Oxford medzi najuznávanejšími univerzitami na svete. Určite tento prípad porušil povesť a kvalitu univerzity ale aj tak študenti nezanevrú na túto úspešnú univerzitu v Anglicku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup