5 rád ako vytvoriť kráľovstvo tým najmenším

Zariadiť detskú izbu sa môže niekedy javiť ako nadľudský výkon. Potrebujete zladiť priestor, kde sa bude vaša ratolesť učiť, s miestom, kde sa bude hrať. Bude si sem pozývať svojich kamarátov a bude tu aj odpočívať. Ako to dosiahnete a nebudete musieť robiť veľké kompromisy?

domeček pro panenky

Rada č.1 vyberte vyhovujúce zariadenie

Detský nábytok je dnes veľmi rôznorodýa spĺňa rad praktických riešení, kedy má váš chrobáčik možnosť ho využívať k tomu, k čomu je určený a zároveň si s ním aj hrať. Napríklad plastové stoličky a stolček majú tú výhodu, že sa dajú ľahko umývať a žiadna špina tak nemá šancu prežiť do druhého dňa. Rovnako tomu je u kovových materiálov, ale tie pôsobia až príliš studeno. Drevo je ďaleko útulnejší a hrejivé, ale jeho údržba je zase náročnejšia. Skúste lamino alebo dyhu. Je lacnejšie a veľmi ľahko sa o neho môžete starať.

Rada č. 2: nepodceňte výber skrine – dominanty izby

Vždy budeme potrebovať miesto, kam sa dajú odložiť veci, ktoré práve nevyužívame. Preto potrebujeme skriňu. Pri jej výbere, by sme sa mali zamyslieť nad tým, čo do nej budeme ukladať a potom podľa toho vyberať jej členenie. U menších detí zabudnite na vysoké skrine, pretože sa tam jednoducho nedostanú. Nemali by mať ani zrkadlá, ktoré sa môžu ľahko rozbiť a váš chrobáčik by sa tak mohol zraniť. Pamätajte si, že sem poputujú nielen hračky, ale aj oblečenie a neskôr ďalšie záležitosti. Stavte skôr na nábytok s posuvnými dverami, pri ich manipulácii si tak neuberiete ani percento z priestoru, ktorý sa dá využiť inak. Alebo môžete skúsiť variantu na mieru, ktorú spĺňa vstavaná skriňa.

dětský šatník

Rada č. 3: nešetrite na kvalite a pohodliu

Ak máte k dispozícii atypický alebo podkrovný priestor, potom stavte na riešenie na mieru, vďaka ktorému využite každý dostupný centimeter. Navyše sa môžete podieľať už na návrhu a riešenia nábytku.

Rada č. 4: nechajte miestnosť dýchať

Skúste sa viac zamyslieť nad úložným priestorom, čo treba pod posteľou. Potom bude mať vaše dieťa miesto na hranie a nielen uličku od skrine k posteli.

Rada č. 5: výber tej správnej farby

Zamerajte sa na veselé odtiene, ktoré nebudú pôsobiť v žiadnom prípade depresívnym alebo stiesneným dojmom. Pamätajte k tmavému riešeniu sa hodia svetlejšie farby a naopak.
Niekedy pomôže zapojiť aj vašich potomkov samotnej a konečný výsledok potom ohromí vás všetkých.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup