Brexit bude mať

Na otázku, ako by Brexit ovplyvnil ostatné krajiny EÚ, povedal: "Je to veľa otázka proporcionality."
Ekonomika EÚ má hodnotu približne 13 miliónov libier v porovnaní s 2 miliónmi libier Spojeného kráľovstva.
Keď hovoríme o programe Wake Up to Money, povedal: "Ak vezmem EÚ ako celok a porovnám HDP EÚ s HDP Spojeného kráľovstva, vidíte, že je malá časť, ktorá je Veľká Británia."
Dodal: "Je normálne, že Európania 27 sú menej ovplyvnení ako Spojené kráľovstvo týmito udalosťami, o ktorých rozhodlo len Veľká Británia – keď všetci 27 chcú, aby Spojené kráľovstvo zostalo."

vlajky

Nový svet
Európska únia je najväčším obchodným partnerom Spojeného kráľovstva, ktorý podľa oficiálnych údajov predstavuje takmer polovicu všetkých vývozov v roku 2016.
Zástancovia spoločnosti Brexit tvrdia, že s rýchlo sa rozvíjajúcimi sa rozvíjajúcimi sa trhmi možno dosiahnuť nové obchodné dohody.
Pán Trichet navrhol, že Brexit bude v čase hospodárskeho rastu na celom svete poškodzovať aj EÚ, argumentujúc tým, že by sa malo zabrániť "v záujme Spojeného kráľovstva veľmi dlho a kvôli nášmu kontinentu".
Povedal: "V období, keď India, Čína, Brazília, Mexiko, Indonézia a všetky rozvíjajúce sa ekonomiky idú veľmi rýchlo a stále viac prerábajú Európu, ako to môže byť to, že sa rozhodneme oddeliť, rozdeliť? úplne v rozpore s novým svetom.

socha

Rastúci dlh
"Koľko jednotných trhov s jednotnou menou budeme mať, čo bude obrovské za 10 alebo 20 rokov? Pozrite sa na Indiu, pozrite sa na Čínu a pozrite sa na všetky tieto rozvíjajúce sa krajiny.
"Som trochu vášnivý, pretože si myslím, že existuje niečo, čo by bolo proti dobrej stratégii pre všetkých Európanov."

Pán Trichet riadil Európsku centrálnu banku od roku 2003 do roku 2011 a dohliadal na svoju reakciu na haváriu v roku 2008 a krízu v Grécku. Teraz je znepokojený rastúcou mierou verejného a súkromného dlhu na celom svete.
"Vidíme, že finančná páka pokračuje tempo, ktoré nie je udržateľné a mali by sme na úrovni medzinárodného spoločenstva oveľa viac uvedomiť si skutočnosť, že tento globálny finančný pákový efekt je nebezpečný a mohla by byť jednou z príčin – nie jediná – ďalšej krízy. "
Dodal: "Keby sme mali novú krízu, nikto by medzinárodnému spoločenstvu neodpustil, že nepodnikol príslušné kroky, aby sa tomu vyhlo."


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup