Čo si obliecť do opery

Do divadla na muzikály, činohru, či do kina sa vyberáme viackrát do roka. V tejto dobe už to nieje taký nezvyčajný spoločenský zážitok. Oblečenie je rôznorodé a toleruje sa všeličo.
Podľa môjho názoru by však každý z nás mal návštevu divadla považovať za čosi mimoriadne. Inak sa predsa cíti dáma v spoločenských šatách, ako keď má oblečené rifle a tričko. Aj pán v obleku pôsobí elegantne, štýlovo a mužne. Topánky tiež veľa vypovedajú o človeku.

opera.jpg

Návšteva opery je však naozaj udalosť. A rozhodne je potrebné dodržiavať pravidlo spoločenského odevu. To vypovedá o kultúrnosti a inteligencii každého človeka, ako si dokáže prispôsobiť oblečenie danej situácii.
Muži by mali mať oblek, ak má niekto frak, tak toto je presne príležitosť, aby ho trochu prevetral. Topánky elegantné, zladená farba košele a kravaty. Pozor aj na ponožky, v žiadnom prípade sa nehodí, aby z oblekových nohavíc vykúkali ponožky pestrých farieb a vzorov, ako je to práve teraz tak moderné. Najlepšie sú čierne, alebo sivé, ak sa hodia k obleku. Pán by mal byť upravený, oholený, navoňaný. Jednoducho elegán.
Dáma by do opery mala zvoliť elegantné šaty, najmenej po kolená. Farebne najlepšie tmavé odtiene. Pančuchy sú v prípade šiat samozrejmosťou. Lodičky by mali mať uzavretú špičku.
Mejkap decentný, slušivý účes.
Ak je vonku zima, vrchné oblečenie – kabáty a bundy si dajte do šatne, takisto je vhodné prezuť sa z čižiem do lodičiek a nechať vonkajšiu obuv v šatni. Nieje vhodné si ich vziať do sály.

kravata.jpg

Návšteva opery je pre každého mimoriadna udalosť. Partneri si môžu obnoviť romantiku vo vzťahu, návšteva tak honosného podujatia prebúdza vznešenú náladu. Po predstavení si môžete zájsť na spoločné posedenie pri poháriku vínka, príjemne sa porozprávať.
Pokiaľ máte pocit, že vám do vzťahu vstúpil stereotyp a už sa nemáte na čo tešiť, kúpte partnerovi ako prekvapenie vstupenku na kultúrne podujatie.
Je to veľmi dobrý spôsob, ako zahnať nudu a tým aj ochladenie vzťahu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup