Deutsche Telekom, ktorý sa obáva spoločnosti Huawei, povie firme Nokia, aby sa utvárala

DE Telekom oznámila dodávateľovi firme Nokia, že podľa interných dokumentov a zdroja s priamou znalosťou veci musí vylepšiť svoje produkty a služby, aby získala úspech pri inštalácii bezdrôtových sietí 5G nemeckej skupiny v Európe.
Najväčší telekomunikačný operátor v Európe spoločnosť Nokia ako poskytovateľ rádiového zariadenia vyradil zo všetkých, okrem jedného z desiatich trhov v regióne, podľa zdroja a dokumentov inštruktážnych poznámok pre top manažment spoločnosti Deutsche Telekom skontrolovaných od agentúry The Guardian.Huawei mobil.jpg
Dokumenty, ktoré napísal tím riadenia dodávateľov pre interné stretnutia a rozhovory s firmou Nokia medzi júlom a novembrom minulého roka, tiež ukazujú, že nemecká skupina považovala firma Nokia za najhoršiu spomedzi všetkých dodávateľov v testoch a nasadeniach 5G.
DE TE, ktorý čelí hrozbe obmedzení čínskej firme Huawei, jej dominantného dodávateľa sieťových zariadení, sa však podľa dokumentov a zdroja rozhodla dať firme Nokia ďalšiu šancu na zlepšenie ich vzťahov.
V briefingu stretnutie manažérov spoločnosti DE TE a predsedu predstavenstva firme NO Risto Siilasmaa v polovici novembra sa uvádza, že fínska organizácia dostala „ubezpečenia“ bez uvedenia podrobností.
Vedúci tímov firme TE majú predstaviť aktualizovanú stratégiu získavania sieťových zariadení od dodávateľov po správnu radu po svetovom kongrese Mobile World Congress, každoročnom stretnutí telekomunikačného priemyslu v Barcelone na konci tohto mesiaca, podľa dokumentov a zdroja, ktorý bol nie je oprávnený hovoriť s médiami, a preto požaduje anonymitu.Nokia logo.jpg
Ochota TE dať firme NO ďalšie vypočutie poukazuje na problémy, ktorým mobilné organizácie čelia nadmernému tlaku zo Spojených štátov na svojich spojencov, aby zakázali HW zo svojich 5G sietí. Washington tvrdí, že vybavenie HW môže Pekingu použiť na špionáž – ktorá čínska firma popiera.
S TE počíta s novými obchodmi so spoločnosťou HW, podľa dokumentov sa čoraz viac spolieha na jediného veľkého telekomunikačného dodávateľa, švédskeho Ericsson, ktorý rozširuje svoju stopu b juhovýchodnej Európe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup