Ako sa starať o pánsku koženú peňaženku


Páni, viem, že my muži nie sme úplne tí, ktorí by sa starali o to, ako sa starať o svoje oblečenie či doplnky. Ani ja som to nikdy neriešil, no keď som pred pár rokmi dostal od mojej milovanej priateľky koženú peňaženku, ktorá nestála málo a vyzerala úžasne, tak som si prvýkrát v živote povedal, že by som jej asi mal venovať trochu pozornosti. Aj som jej ju venoval a viete čo? Oplatilo sa. Už niekoľko rokov nosím túto peňaženku stále so sebou, používam ju ako úplne normálnu peňaženku, no a ona vyzerá ako fungl nová. Chcete vedieť, ako sa postarať o kožené peňaženky? Nech sa páči, tu je niekoľko dobrých a fungujúcich rád, ktoré mám dobre odskúšané aj v praxi.Kožené peňaženky, telefón, motýlik, hodinky a slúchadlá na stole
 

Preventívna starostlivosť

 
Kožená peňaženka pánska by nemala nikdy prísť do kontaktu s vodou. Nehovorím ani tak  praní, pretože predpokladám, že určite viete, že koža do práčky nepatrí. To platí samozrejme aj o ručnom praní. Keď hovorím o kontakte s vodou, tak mám na mysli skôr to, že peňaženka z kože by vám nemala padať do mláky alebo ostať na spodku tašky, ktorú položíte na vlhkú podlahu auta. Aj malá vlhkosť koži uškodí. Takže na toto skutočne pozor.
 
V rámci preventívnej starostlivosti si dajte pozor aj na škrabance. Na tie je koža skutočne citlivá. Napríklad, nemali by ste nosiť peňaženku hodenú v taške spolu s kľúčmi či vreckovým nožíkom. Škrabance z kože proste neodstránite.
 Zničená kožená peňaženka s platobnými kartami

Ako sa o ňu starať

 
No a teraz poďme k samotnej starostlivosti. Jediné čo peňaženka z kože potrebuje je občasné pretretie špeciálnou handričkou určenú na starostlivosť o kožu. Ak sa o peňaženku chcete postarať skutočne dobre, tak si zožeňte aj impregnačné prostriedky. Pri ch výbere však pozerajte na to, na aké kožu sa dajú a na akú kožu sa nedajú a môžu používať.
Tým chcem povedať, že prípravky na ošetrenie turistickej obuvi nie sú vhodné na ošetrovanie kožených peňaženiek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup