Huawei je presvedčený, že dodá technológiu základnej siete európskym operátorom

Čínsky výrobca telekomunikačných zariadení Huawei je presvedčený, že niektoré európske telekomunikačné spoločnosti sa rozhodnú pre poskytovanie základnej technológie 5G  pre ich hlavné siete, uviedol v piatok Abraham Liu.
Huawei so sídlom v Shenzhene je v centre medzery medzi Čínou a USA, pričom druhá strana tvrdí, že technológia 5G spoločnosti by sa mohla použiť ako backdoor spy kanál pre Peking.
Organizácia Huawei odmietla tvrdenia a čelila obvineniam tvrdením, že samotná USA má dlhoročné skúsenosti s úpravou digitálnych produktov na zhromažďovanie spravodajských informácií.EÚ vlajka
V rozhovore pre novinárov Liu povedal, že je presvedčený, že európski operátori si vybrali spoločnosť HW ako poskytovateľa technológie pre svoje takzvané základné siete, v ktorých sa spracovávajú citlivé údaje.
„Je dôležite nechať im slobodu voľby a budú posudzovať, ktorý dodávateľ im môže priniesť najlepšiu obchodnú hodnotu,“ povedal Liu.
Európska únia v januári predstavila nové usmernenia 5G pre členské štáty, v ktorých umožnila jednotlivým krajinám rozhodnúť sa, akú úlohu môže HW zohrávať vo svojich sieťach.
Británia nedávno udelila spoločnosti HW obmedzenú úlohy vo svojej 5G mobilnej sieti tým, že rozhodla, že bude povolená do necitlivých častí siete.
Liu povedal, že po inštalácii technológie 5G od spoločnosti HW majú operátori „100% kontrolu“ nad akýmkoľvek tokom informácií v sieti a zaznamenáva sa akýkoľvek prístup k sieti.Huawei ilustrácia
„Postavili sme celú diaľnicu a potom prevádzkovateľov diaľnice, vybavia mýtnu bránu a koľko áut jazdia po diaľnici,“ uviedol.
Nemecko a Francúzsko ešte musia zaujať oficiálne stanovisko k tomu, či obmedziť alebo zakázať jednotlivých dodávateľov technológie 5G zo svojich mobilných sietí.
Agentúra pre kybernetickú bezpečnosť vo Francúzsku, v ktorej spoločnosti HW oznámila plány na výstavbu výrobného závodu, v súčasnosti preveruje vybavenie 5G vrátane zariadení od HW.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup