Investičná zlato je istota s nemennou hodnotou. Ako sa k nej dostanete?


Vlastnenie ušľachtilého kovu, akým je zlato, už dlhé roky symbolizuje určitý luxus a zároveň majetkové krytie. Centrálne banky sa snažia spoľahlivo uskladňovať jeho zásoby, znamená pre nich určitú istotu. Istotu majetkového krytia do budúcnosti však môže investičné zlato predstavovať aj pre jedinca, resp. pre bežného človeka. NBS, teda Národná banka Slovenska ale tento spôsob investície neumožňuje.

placky na podlaze

Zlato je pritom prvok alebo lepšie povedané svetovo cenený kov, na ktorom je sympatické, že si uchováva svoju hodnotu. Práve preto vie byť dobrou odpoveďou na otázku materiálneho zabezpečenia. Tento kov a jeho hodnota totiž nepodlieha faktorom, akým sú zmeny vo finančnej, politickej a spoločenskej situácii. Čo sú naopak faktory, ktoré sa výrazne podpisujú na oslabení dolára a na kurze platobných peňazí. Pod takýmto princípom si naozaj nikto nie je istý, akú hodnotu budú mať jeho papierové peniaze povedzme o desiatky rokov.
Ak preto aj vás zaujíma alternatíva v podobe investičného zlata a investície do komodity, máte na výber nasledujúcu možnosť.

placka na červené podkladu

Ak chcete mať zlato vo svojom vlastnom fyzickom vlastníctve, musíte si kúpiť zlaté zliatky v podobe tehličiek alebo mincí. Na tieto sa mimochodom nevzťahuje DPH, čo je z hľadiska výhodnej investície ďalšie pozitívny bod. Ako slovenský záujemca sa dokážete dostať primárne k populárnym možnostiam, akými sú švajčiarske zliatky Argor Heraeus, P.A.M.P., ale tiež napríklad zlaté mince z rakúskej centrálnej banky. Mincovna Kremnica ich totiž vo forme investičného zlata nevyrába.
Aby ste sa dostali k švajčiarskym tehličkám alebo k rakúskym minciam, je potrebné navštíviť špecializovanú Mincovňu v Bratislave na Dunajskej ulici 68. Teda nakupovať z overených zdrojov a predajne  www.slovenske-mince.sk. Prostredníctvom prehľadného nákupu sa dá vytvoriť poistená objednávka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup