Originálne listové prestieranie

Žiadnu domácu gazdinku nepoteší, keď jej niekto povie že má doma rovnaké prestieranie. Ako si však zabezpečiť originálnosť? Predsa všetky nakupujeme len v tých istých obchodoch kde majú hneď niekoľko stoviek kusov rovnakého prestierania. Môžme si ho aj objednať ale to nám stále nezaručí že ho nikto v okolí mať nebude. Preto vám prinášame návod na jednoduché a mimoriadne originálne prestieranie na ktoré budete potrebovať len obyčajné pekné listy. Tento spôsob je mimoriadne rýchly, jednoduchý a môže byť zábavou aj pre tých najmenších.
 list kapradí
Na jeho výrobu budeme potrebovať:

  • kvalitné farby na textil, ktoré niečo vydržia;
  • textilné jednofarebné prestieranie bez motívu;
  • listy stromov alebo iné pekné listy;
  • plochý väčší štetec;
  • ostré nožnice
  • a klasickú žehličku.

 
Zvolený list si položte na hárok papiera kvôli tomu, aby sa vám farba lepšie nanášala a zároveň aby ste tým list aj vyrovnali. Plochým štetcom veľmi opatrne aby ste list neroztrhli, predovšetkým pokiaľ ide o list papradia a iných jemných rastlín, naneste farbu na list. Po niekoľkých sekundách pomalým pohybom odlepte list z tohto hárku a list s farbou nechajte dôkladne zaschnúť. Natretý list neskôr priložte na vybrané textilné prestieranie touto farbenou stranou dole. Prstom tento list poriadne popritláčajte tak, aby sa farba poriadne odtlačila na textil. Po niekoľkých sekundách list z textilu odstráňte a nechajte náš odtlačok úplne zaschnúť.
zátiší s ovocem
Aby toto prestieranie slúžilo čo najdlhšie a vydržalo aj pranie, je dobré farby na textil zafixovať, napríklad zažehlením. Takto by malo naše prestieranie vydržať bežné používanie a v prípade skutočne kvalitných farieb aj pranie v práčke. Každý výrobca odporúča iný spôsob fixácie, preto je dôležité si prečítať návod na farbe. Farby na textil môžu byť niekedy aj veľmi husté, neodporúčame ich však riediť. Zvyčajne ich stačí len trocha potrepať, ako to odporúča aj výrobca.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup