Všetko v jednom, alebo ako zariadiť byty bez priečok


Byty, ktoré nie sú predelené stenami sú dnes veľmi moderné. Nedá sa im poprieť ich čaro a taktiež praktická využiteľnosť, pretože priestor je automaticky omnoho väčší a priestrannejší. Ak by ste však predsa len túžili po nejakom tom predelení bytu, využite nepochybne sklo.
 Moderný interiér so sklenenými priečkami.jpg

Sklo na sto rôznych spôsobov

 
Keď hovoríme o skle, tak máme na mysli sklenené steny, priečky dvere alebo zásteny. Napríklad sklenena zastena, ktorá sa bežne využíva v kúpeľniach na predelenie sprchy alebo vane od zvyšku miestnosti, vám výborne poslúži aj v iných častiach bytu. Môžete si ju nechať nainštalovať za sedaciu súpravu v obývačke. Zástena nebude siahať až po vrch miestnosti, takže ju opticky predelíte, no zároveň jej ostane vzdušný dojem. Sklenené priečky sú taktiež veľmi dobrým riešením, no tie už zakrývajú celý priestor, teda od podlahy až po strop, takže sa minimálnemu zmenšeniu priestoru úplne nevyhnete.
 

Neprežeňte to

 
Veľké byty alebo aj tie menšie, ktoré však nie sú predelené klasickými stenami, by mali byť dostatočne svetlé už samé o sebe. Platí to aj vtedy, keď dokonca nemáte veľmi veľké okná, a preto je potrebné, aby ste boli so sklom trošku opatrní, respektíve, aby ste to so sklenenými prvkami neprehnali.Priestranná miestnosť s obývačkou a kuchyňou.jpg
 
Príliš veľa sklenených priečok svetlo nielen prepúšťa, ale aj odráža, takže ak si svoj byt ešte vymaľujete nasvetlo a podlahy taktiež budú svetlé, môžete sa cítiť ako v nemocnici alebo laboratóriu. Jednoducho, takýto priestor nie je útulný, príjemný a stráca svoje čaro. Preto sa so sklenenými priečkami či deliacimi zástenami kroťte. Aby ste sa mohli lepšie orientovať, v byte s rozlohou okolo šesťdesiat metrov štvorcových, by ste nemali mať viac ako tri výrazné sklenené prvky, teda priečky alebo zásteny. To je však skutočne len taká malá pomôcka, pretože zariaďovanie bytu je veľmi individuálne a je pri tom potrebné pozerať aj na to, čo sa páči vám a v čom sa príjemne cítite vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup