Vyberáme lacný notebook pre študentov

Bez počítača sa žiaci a študenti nezaobídu. Zvažujete aj vy pre svojho potomka prvý notebook? Čo by mal vlastne zvládnuť taký notebook do školy?

Aký by mal byť notebook pre študentov

Najmä ak chceme lacný notebook pre študentov, určite je nutné vziať do úvahy, že budeme vyberať medzi klasickými kancelárskymi modelmi. Zariadenie nám teda s najväčšou pravdepodobnosťou neposlúži na hry. Tieto notebooky patria medzi cenovo horšie dostupné, pretože sa vyžaduje vyšší výkon.
Ak ako rodič uvažujete ekonomicky a chcete svojmu dieťaťu zároveň dopriať možnosť si nejakú tú hru zahrať, určite mu kúpte stolný počítač a notebook ako doplnkovú alternatívu. S notebookom bude môcť cestovať a brať si ho teda aj do školy.

student
 
Počítač mu zostane na doma a zdanlivo dvojaký výdavok má svoj zmysel. Stolný počítač je v porovnaní s notebookom na hry lacnejší. Navyše táto investícia oveľa dlhšie vydrží, pretože sa vo veľkom tele nezačnú jednotlivé komponenty toľko prehrievať.
A v budúcnosti tiež nezostane vylúčená možnosť relatívne jednoduchého upgradu, až výkon prestane postačovať. Notebook potom dokúpte samostatne. Dnes už výrobcovia v cenovej relácii okolo 500 EUR ponúkajú veľmi dobrá zariadenia.
Študentský notebook tak nemusí, byť nutne otlčený kus odložený po rokoch vernej služby napríklad rodičmi, ktorému už odtikávajú poslednej chvíle životnosti, ale model na veľmi dobrej úrovni.

Aké sú základné parametre študentského notebooku

Samozrejme musíme počítať s tým, že pôjde o prvý notebook pre školáka alebo o model pre nenáročného študenta, ktorý si napríklad potrebuje písať na prednáškach poznámky, udržiavať si v PC vždy dostupné študijné materiály, ale zrovna nevyžaduje kreslenie v CAD.
V týchto cenových reláciách navyše nemožno ešte hľadať odľahčené ultrabooky, s ktorými sa pohodlne cestuje.
Ak budete požadovať konvertibilný notebook, ktorý okrem kancelárskych aplikácií zvládne aj základné multimédiá, v cenovej hladine do 700 EUR je už podobné želanie splniteľné. Zvoľte si uhlopriečku 14 alebo 15 palcov, vždy ale trvajte na full HD rozlíšení.
Moderné kancelárske notebooky by ako štandard mali ponúknuť najmenej procesor Intel Core i3 alebo i5, prípadne AMD Ryzen 3 alebo 5. Štandardom by malo byť najmenej 8 GB RAM. Pre väčšinu bežných činností si pri notebooku vystačíte s integrovanou grafickou kartou. Naopak sa oplatí investovať do rýchleho SSD.

konferenční místnost
 

Lacný notebook pre študentov, riešením môže byť repas

V súčasnosti už aj žiaci základnej školy nutne potrebujú ovládať základy počítačovej gramotnosti: Mali by byť schopní pracovať s kancelárskymi aplikáciami a orientovať sa na internete.
Ak je to len trochu možné, vlastný notebook im kúpte, pripravíte ich na niečo, s čím sa v budúcnosti nevyhnutne stretnú.
Pri obmedzenom rozpočte môže byť veľmi dobrým riešením repasovaný notebook. Oproti novému modelu ho môžete kúpiť so zľavou až 70 %. Jedná sa pritom spravidla o modely vyšších tried.
Ich technický stav je daný kontrolou, preto na sebe nemajú okrem bežného opotrebovania vady. Spotrebiteľ je však stále chránený záručnou lehotou v dĺžke 12 mesiacov. Viac na inComputer.sk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup