800 koní pod kapotou je výtvorom Košičana Victora Englera

Košičan Victor Engler už ako malý chlapec sníval o tom, že vytvorí vlastný automobil, a to sa mu naozaj podarilo, lebo si tvrdo išiel za svojim cieľom. Založil firmu ENGLER AUTOMOTIVE LIMITED, ktorá dlhé roky pracovala na vývoji superšportového vozidla – Engler F.F, a to sa stalo najrýchlejšie svojho druhu na svete. Jeho zrýchlenie na 100km/h je také rýchle, že ani okom nemrknete.

 ferrari.jpg
Neexistovala kategória, tak si ju vytvoril
Victorova vízia bola jasná už od samého začiatku: skonštruovať jedinečný automobil, ktorý prinesie jeho vodičovi vzrušujúci zážitok z jazdy. Jednoducho, prísť s niečím úplne novým. Úspech sa dostavil. Vozidlo je skonštruované tak, že nie je možné zaradiť ho do žiadnej zo známych kategórií, no Victor v tom nevidel nijaký problém. Vytvoril vlastnú kategóriu pod názvom SUPERSQUAD, čiže super štvorkolka.
 
Astronomické zrýchlenie
Auto dosiahne maximálnu rýchlosť  viac ako 350km/h a z 0 na 100km/h dokáže zrýchliť za necelé dve sekundy, čo je takmer astronomické číslo. Tým sa zaradilo medzi najrýchlejšie vozidlá svojho druhu na svete. Veľmi zaujímavý je pomer jeho výkonu a hmotnosti 1:1. Jeho hmotnosť je 800kg a motor má výkon 800koní, tak toto sú už vlastnosti, akými sa vyznačujú napríklad vozidlá F1. V pláne je priniesť na trh 10 kusov týchto tátošov ročne, teda limitovanú sériu. Väčšina komponentov je vyrábaná ručne  a práve na Slovensku, riadenie, karoséria, riadiace jednotky aj elektronika je z vlastných zdrojov. Karoséria je kompletne z karbónu, aj rám si vymysleli sami, no jeho výroba prebieha v Čechách. Motor V10 má objem 5,2 litra a momentálne toto auto nemá na svete konkurenta.výstava.jpg
 
Prvý Slovák vystavujúci v Ženeve
Premiéru už má za sebou, predstavili ho na autosalóne v Ženeve, pretože práve táto udalosť je pre výrobcov vynikajúcou príležitosťou na predvedenie svojich noviniek návštevníkom a širokej verejnosti. A práve tu vystavoval aj prvý Slovák v histórii, Victor Engler. Dve jeho vozidlá si našli svojho majiteľa hneď v prvý deň výstavy. S predstavením automobilu počítajú aj na Slovensku a verejnosti ho majú v pláne predviesť na privátnej akcii, kde prebehne demonštrácia jeho superschopností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup