Nové balkónového zábradlia: Viete koľko vás bude stáť jeho výmena?

Či už bývate v paneláku, alebo vlastníte rodinný dom, jedného dňa určite i u vás nastane chvíľa, kedy sa rozhodnete pre rekonštrukciu, respektíve výmenu vášho starého balkónového zábradlia. Túto otázku budete určite riešiť aj v prípade novostavby. Pri akýchkoľvek stavebných prácach nerozhoduje len čas montáže a konečný výzor, ale taktiež cena. Preto sa pozrieme na to, koľko vás bude takáto „sranda“ stáť.

Kresba balkónu so zábradlím a kvetmi.jpg

Cena zábradlia na balkón lmmont.sk sa odvíja najmä od veľkosti a použitých materiálov. Každý stavebná firma alebo predajca zábradlí, vám bude účtovať cenu za metre štvorcové. Ak si teda chcete vytvoriť ako takú predstavu o celkových nákladoch, začnite tým, že si svoje zábradlie, respektíve priestor kde jedného dňa bude umiestnené, dobre vymerajte.

Zábradlie z hliníku alebo nehrdzavejúcej ocele patrí k tým cenovo najnákladnejším. Na druhej strane však ide aj o jeden z najkvalitnejších materiálov s extrémne dlhou životnosťou. Konkrétnu sumu vám musí ponúknuť samotný predajca alebo firma, ktorá bude zábradlie aj montovať. Nasledujúce ceny slúžia len pre lepšiu orientáciu. Ak by si niekto za hliníkové zábradlie pýtal dvakrát viac, budete vedieť, že je to asi veľa. Naopak, ak by stálo až podozrivo málo, môžete si byť takmer stopercentne istí, že nejde o pravý hliník.

  • Trúbková lesklá nehrdzavejúca oceľ s vodorovnou výplňou : cca 130 EUR – 180 EUR za meter štvorcový.
  • Konštrukcia z hliníku alebo nehrdzavejúcej ocele, do ktorej bude osádzané sklo : 200 EUR – 400 EUR za meter štvorcový.

Žena na balkóne s modrým dreveným zábradlím.jpg

Nehrdzavejúcu oceľ, hliník a sklo spomíname najmä preto, že ide o najpopulárnejšie materiály, ktoré sú zároveň i najdrahšie. Pokiaľ by ste sa rozhodli pre drevené alebo klasické kovové zábradlie, môžete počítať s omnoho nižšími nákladmi. V tomto prípade však hovoríme o materiáloch, ktorú budete musieť po niekoľkých rokoch opäť meniť alebo opravovať. Nižšie náklady nazačiatku, teda nemusia byť až tak výhodné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup