Strešná krytina je dôležitá súčasť každého domu


Strešná krytina výrazne ovplyvňuje niektoré dôležité parametre v dome a preto by mala byť dokonale funkčná. Jej výber by teda nemal byť náhodný, podmienený len výhodnou cenou, či ovplyvnený estetickým hľadiskom. Strecha je časť domu, ktorá je najviac vystavovaná poveternostným vplyvom a vrtochom počasia. Jej hlavnou úlohou je ochrana interiéru pred hlukom a poveternostnými vplyvmi.  Preto aby náležite spĺňala ochrannú funkciu, musí byť dostatočne odolná a kvalitná a zároveň musí zabezpečovať protipožiarnu úlohu.  Na trhu je mnoho kvalitných strešných krytín, ktoré keď sú dobre zrealizované môžu slúžiť dlhé roky.
 
vila

Od čoho závisí výber strešnej krytiny na dom

 
Pri rozhodovaní o voľbe strešnej krytiny na váš dom musíte brať do úvahy nosnú konštrukciu a tvar strechy. Najpoužívanejšou nosnou konštrukciou strechy sú krovy, pomocou ktorých sa dajú vytvoriť rozličné tvary striech. Najčastejšie tvary sú šikmá a plochá strecha. Najmä pri výmene starej strešnej krytiny za novú musíte vychádzať z tých technických možností, ktoré sú k dispozícii. Pri výbere strešnej krytiny na nový dom je voľba jednoduchšia, nakoľko sa celý konštrukčný systém navrhuje tak, aby bol  kvalitný a bezpečný. Podľa hmotnosti sa strešné krytiny delia na ľahké a ťažké, pričom ľahké druhy sú lacnejšie, ale majú obyčajne kratšiu životnosť, naopak ťažké krytiny majú dlhšiu životnosť. Pri výbere strechy je vhodné obrátiť sa na skúsených odborníkov, ktorí vám okrem poradenstva vypracujú celkový projekt aj cenovú kalkuláciu. Profesionálnym návrhom a realizáciou mať budete garanciu čo najlepšej funkčnosti a životnosti strechy.
 
střechy

V kvalite materiálov sú rozdiely

 
Strešné krytiny sa od seba odlišujú v závislosti od materiálového zloženia hmotnosťou, pevnosťou, odolnosťou voči dažďu a vetru a v neposlednom rade farebnou stálosťou. Dĺžka životnosti je daná najmä kvalitou materiálu. Niektoré druhy si vyžadujú údržbu, iné nie. Pre šikmé strechy je výber krytiny takmer neobmedzený, od najviac predávaných betónových, plechových, či keramických druhov, vláknocementových, alebo asfaltových šindľov. Všetky druhy sú dostupné v širokej škále farebnosti a tvarov. Pre ploché strechy sú tie, ktoré nemajú sklon väčší ako 10°.  Na tento typ striech sú vhodné veľkoformátové krytiny, prípadne plechové krytiny v tvare pásov. Trendom súčasnosti je na plochú strechu umiestniť trávnatý koberec.
Odborné informácie a zaujímavé novinky súvisiace so strechou domu sa dočítate na: https://krytina.sk .


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup