7 Základných krokov detailingu
On 18.7.2022 by
Ak chcete začať s detailingom automobilov, alebo ste už začali a neviete ako postupovať, ukážeme vám sedem základných krokov detailingu pre začiatočníkov. Taktiež vám poradíme aká autokozmetika a príslušenstvo vám nesmie chýbať vo výbave.
- Kolesá
Vždy ale naozaj vždy začnite detailing s kolesami auta. Kolesá sú najviac namáhanou a najšpinavšou časťou automobilu, takže bude potrebné ich dôkladne vyčistiť, či už od náletovej hrdze alebo cestných nečistôt. Pre dôkladné ošetrenie kolies budete potrebovať kvalitný čistič kolies, oživovač pneumatík, kefu na pneumatiky a detailingový štetec, aby ste sa dostali na ťažko prístupné miesta. Odporúčame vysoko kvalitný čistič kolies Shiny Garage Monster Wheel Cleaner, ktorý je bez zápachu a je mimoriadne efektívny. Nájdete ho v našej ponuke.
2. Predumytie
Pred kontaktným umývaním vždy použite predumývač, ktorý slúži na odstránenie silných usadenín, zaschnutého hmyzu, trusu a cestných nečistôt, ktoré by ste pri bežnom umývaní nedokázali odstrániť a mohli by ste tým poškodiť lak karosérie. Odporúčame napríklad predumývač Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil, ktorý je na báze citrusových olejov, ktorý je známy svojimi vynikajúcimi odmasťovacími vlastnosťami a schopnosťou rozpúšťať nečistoty.
3. Umývanie metódou dvoch vedier
Ak máte vozidlo zbavené silných nečistôt môžete sa pustiť do kontaktného umývania. Budete potrebovať kvalitný autošampón, dve detailingové vedrá, najlepšie 20 litrové a kvalitnú umývaciu rukavicu alebo špongiu. Metóda dvoch vedier znamená, že v jednom vedre si pripravíte roztok vody s autošampónom a v druhom čistú vodu pre oplachovanie znečistenej umývacej rukavice. Táto metóda zaisťuje, že nenanesiete rovnaké nečistoty na auto, ktoré ste pred tým zotreli.
4.Sušenie
Po dôkladnom umytí vozidla je potrebné ho poriadne usušiť, aby vám neostali nechcené šmuhy, alebo stopy po vode. Nato potrebujete kvalitný uterák na sušenie. Začnite z hornej časti vozidla a postupujte smerom nadol. Sušte postupne po častiach. Ak vám zostanú nejaké vodné škvrny, rýchly detailér je skvelým produktom na ich následné vyčistenie.
5. Dekontaminácia
Účel dekontaminácie je odstránenie náletovej hrdze, kovových častíc, odmastenie povrchu, nečistôt, brzdného prachu, asfaltu a živice. Dekontaminácia musí byť bezpodmienečne vykonaná v prípade, že sa chystáte použiť akúkoľvek ochranu laku. Vosk alebo iná ochrana laku by sa mali použiť na odmastený povrch pre dlhšiu výdrž a odolnosť.
6. Ochrana laku
Existujú rôzne druhy ochrany laku. Môžu to byť vosky, rýchle detailéry, sealanty alebo keramická ochrana laku. Najčastejšie sa využívajú vosky. Tie môžu byť syntetické, prírodné alebo hybridné. Medzi najkvalitnejšie patria prírodné vosky. Aplikovanie vosku ochráni váš lak pred zlými poveternostnými vplyvmni, pred UV žiarením, koróziou, vyblednutím a dodá laku hlboký lesk. Odporúčame syntetický vosk Soft99 New Fusso Coat 12 Months Wax 200 g, ktorý vydrží až 12 mesiacov.
7. Vonkajšie plasty
Ak máte na vašom vozidle vonkajšie plasty, je potrebné ich dôkladne ošetriť. Vonkajšie plasty sú denno denne vystavované slnečnému žiareniu, cestným nečistotám a ďalším. Preto existujú prípravky, ktoré im navrátia pôvodnú farbu, matný vzhľad a ochránia pred vyblednutím a nečistotami. My vám odporúčame prípravok Owatrol Polytrol. Je to hlboko penetračný olej, ktorý obnovuje pôvodnú farbu plastov, gélových lakov, kovov a iných povrchov.
Nejnovější příspěvky
- Ako vybrať pánsky parfém, ktorý podčiarkne vašu jedinečnosť
- Prečo sa oplatí zvoliť dámske bavlnené mikiny? Spoznajte ich výhody
- Ako získať energetický certifikát A0 a ušetriť na energiách?
- Ani účet za elektrinu s úspornými klimatizáciami neporastie!
- Výber najlepších ekologických francúzskych parfémov