DIY alebo urob si sám – originálne darčeky pre vašich najbližších

V dnešnej uponáhľanej dobe je ťažké nájsť vhodný dar pre našich najmilovanejších. Mnoho ľuďom začína záležať viac na hodnote bez povšimnutia vynaloženej námahy pri odhadovaní výberu toho správneho daru. Treba si uvedomiť, že nie všetko je o peniazoch, sláve a bohatstve. Čo sa ale stane, keď nemáte dostatok peňazí na kúpu daru osôbke, ktorá má práve zajtra narodeniny ? Nelámte si hlavu, pretože za skvelý nápad sa považuje aj dar vyrobený s láskou a trpezlivosťou, ktorú do toho všetkého vložíte. Osobe tak dáte najavo svoje city a máte príležitosť ukázať jej, ako dobre ju poznáte. Možno aj priateľku dokáže viac potešiť tvorivá vec než drahý šperk.

přívěsek

Technika DIY nie je vôbec komplikovaná a zakladá sa na rôznych výmysloch ľudí z celého sveta. Existujú už kvantá inšpiratívnych motívov, ktoré sú dostupné všade na internete. Stačí si len poriadne naštudovať obrázkový manuál alebo zhliadnuť zopár videí. Po starostlivo zozbieraných informáciách zistíte, že mnoho prostriedkov na prípravu máte aj doma, takže s peniazmi rátajte minimálne. Môžete tak urobiť radosť celej rodine, priateľom a nájdu sa aj veľkolepé darčeky pre novomanželov alebo roztomilé hračky pre novorodencov. Na ukážku je tu gramofónová platňa, ktorá má oveľa väčšie využitie, než na aké ste boli zvyknutí v minulosti.

tužka

Gramofónové platne
Zo všetkých strán nás obklopuje retro štýl – nezasahuje len do našich šatníkov, ale vhodný je aj do interiéru. Medzi vlastnosti retro štýlu patrí síce spontánnosť a sloboda prejavu, ale netreba ho preháňať. Výborným nápadom sú krásne nástenné hodiny zo starých prachom zaprášených platní, ktoré bude obdivovať s určitosťou každá návšteva. Spôsob výroby je jednoduchý. Nájdite veľkú platňu, z ktorej máte pocit, že jej účel nadobudol nové rozmery. Do vinylu, z ktorého je platňa vyrobená, je ľahké povyrezávať ornamenty a do stredu platne je nutné prilepiť obyčajné hodinky. Ďalej už bude fungovať vaša fantázia. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou materiálu platní je, že pri zahrievaní sa dá s nimi ľahko manipulovať – zohýbať ich. Takýmto zohýbaním sa dá vytvoriť veľké množstvo doplnkov, medzi ktoré patria napríklad tienidlá na lampy alebo luster. Dajú sa z nich tiež vytvarovať rôzne druhy misiek, ba dokonca aj malý príručný stolík k sedačke. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup