Mužské športy, ktoré oslovili aj nežné ženské pohlavie

  1. Box

Áno, už aj v tejto bojovej disciplíne už dominujú aj ženy. V klietke neprejavujú ani sebamenší náznak strachu, či súcitu. Akonáhle sa dostanú na bojové pole sú plné hnevu a sily, ktorá v nich narastá vďaka zvýšenému adrenalínu v krvi. To zapríčiňuje aj to, že aj pri mnohých úderoch na bojisku nespadnú zúfalo a v bolestiach na kolená, ale naopak začnú produkovať ešte viacej sily. Za všetkým je spomínaný adrenalín. Keď dosiahne už zanedbateľné množstvá, až vtedy začínajú cítiť všetky natrhnuté miesta, modriny, podliatiny, či zlomený nos.

bojový sport

  1. Futbal

Nie je novinkou, že ženy to vedia aj s loptou, no samozrejme sa mužom v tomto športe len ťažko vyrovnajú. Na svete sa nachádza však aj hŕstka vyvolených, ktoré by vám to veru vedeli ukázať a sieťka by nestíhala zadržiavať útok silno a presne odkopnutých lôpt. Nevie sa, či je to genetikou alebo sa to považuje za dar, či talent. Jednoznačné ale je, že nielen muži vedia, ako sa správne vyhrať s nájazdmi spoluhráča a efektívne ich obohrať až k cieľovému gólu.

  1. Ťažké váhy

Zasa je tu oblasť známa hlavne pre mužov. Kulturistika – dvíhanie veľmi ťažkej váhy, formovanie postavy a vysoká schopnosť naberať svaly. Aj tu sa samozrejme rátajú genetické predispozície, no nájdu sa aj extrémne motivované ženy, ktoré mnohokrát dokážu oveľa viacej, než „proteínové prasiatka“. Nie je to len o tom, ako naberať svalstvo za pomoci chémie – je to o schopnosti tela a veľkej sily. Keď raz začne takýto na prvý pohľad netradičný šport ženu baviť, už sa ho nevzdá, pretože ženy boli odjakživa súťaživé. Aj keď to niektoré preháňajú a začínajú sa podobať na chlapov.

tělocvična

  1. Hokej

Keďže im futbal nestačil, zobrali do rúk aj hokejku a už sú tu aj ženské tímy. V odvetví hokeja je zaraďovaný aj tzv. pozemný hokej. Tímy hrajú klasicky na obdĺžnikovej ploche, na ktorej dvoch koncoch sú umiestnené bránky. V určitej vzdialenosti sa nachádza strelecký kruh, z ktorého môže hráč vystreliť platný gól. Ak je toto pravidlo porušené, nasleduje trestné strieľanie. Hokejka je špeciálne zahnutá, aby mohla efektívne odrážať malú loptu. Tento šport ženy natoľko baví, že sa chcú zúčastňovať aj na rôznych podujatiach a presvedčiť tak ľudí, že tento šport nie je len pre mužské pokolenie. Ženy si predsa vždy idú svoje, tak prečo nie aj v športe ?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup