Rýchly metabolizmus – rýchle chudnutie

Každú chvíľu si dávame predsavzatia ako schudneme, začneme zdravo žiť a aj sa zdravo stravovať. Prvé dni idú celkom ľahko, ale po pár dňoch si povieme, že sa nič nestane ak si dáme zakázanú čokoládu, alebo jeden koláčik. Ani sa nenazdáme a sme tam kde na začiatku. Tie, ktoré to vydržia dlhšie zas zostanú sklamané, nakoľko sa v istom momente ich chudnutie stopne. Váha aj napriek cvičeniu a diétam nejde dole. Problém je v metabolizme.

váha

Prečo treba zrýchliť metabolizmus.
Metabolizmus je proces, pri ktorom sa spaľujú tukové bunky. Niekto ho má rýchlejší, niekto pomalší. Strava, ktorú zjeme sa premení na energiu, ak ju neminieme uloží sa vo forme tuku do už známych tukových zásob, ktorých sa chceme zbaviť. Naše telo potrebuje každý deň istú dávku energie aby udržalo všetky orgány v správnom chode. Ak jej má nedostatok premieňa tukové zásoby na energiu. Hladní ale dlho nevydržíme byť a nie je to ani prospešné pre organizmus. Preto je vhodné začať sa viac pohybovať. Pohybom rozhýbeme svaly, ktoré potrebujú energiu. Telo ju získa z tukov. Takže pohyb, či cvičenie sú výborné na chudnutie. To isto vedia všetky ženy. V istom momente sa ale náš metabolizmus spomalí. Telo vyhodnotili chudnutie ako nebezpečnú situáciu a začína šetriť energiou. Práve preto teraz potrebujete svoj metabolizmus znova zrýchliť.

běh

Naštartujte svoj metabolizmus.
Cvičenie – zmeňte spôsob cvičenia. Najvhodnejší je HIIT tréning. Ide o kombináciu cvikov s vysokou intenzitou a oddychu. Vaše svaly dostanú tak zabrať, že ešte niekoľko hodín po tréningu budú potrebovať energiu.
Strava – vhodná strava vám metabolizmus znova naštartuje. Zamerajte sa na bielkoviny, ktoré sa neukladajú ako tuk v tele. Už len ich trávením spotrebujete veľa energie. Bielkoviny zvýšia metabolizmus o cca 20%. Vďaka týmto dvom vlastnostiam bielkovín ich môžete jesť koľko chcete a nedostaví sa pocit hladu.
Kapsaiciín – túto látku nájdete v štipľavých surovinách – korenie, čili papričky,… Kapsaicín rozkladá tuk a tukové bunky, vďaka nemu budete chudnúť rýchlejšie. Pozor, dajte si len toľko čili papričiek aby ste cítili teplo. Keď vás začnú páliť v ústach, alebo žalúdku prehnali ste to s nimi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup