Chovajte svoje vlastné včely!

Nie je tomu tak dávno, kedy včely vyslovene patrili iba k vidieku, ku krásnej prírode a spájali sa nám najmä s týmto ničím nenarušeným prostredím. Avšak, dnes je všetkému inak. Čoraz častejšie sa stretávame s chovom včiel aj v mestách. Je to totiž nový a jedinečný spôsob, ako si môžete zabezpečiť svoj vlastný zdravý med, aj napriek tomu, že žijete v paneláku.včelár.jpg
Mestské včelárenie je v súčasnosti rozšírené v celej Európe. Nie je sa čomu čudovať, že sa táto, dá sa povedať novinka, dostala veľmi rýchlo aj do našich miest. Na to, aby ste mohli začať s chovom včiel, by ste však najprv mali absolvovať včelársky kurz. Mali by ste si poriadne naštudovať, čo k tomu potrebujete a ak naberiete dostatok vedomostí a nových informácií, s chovom môžete začať!
Odporúča sa však s týmto milým koníčkom začať v máji alebo v júni, pretože to je najideálnejší čas pre skvelý začiatok.
V prvom rade však potrebujete úľ. Nesmie vám však chýbať ani včelie napájadlo, včelie kŕmidlo, dymák, rukavice, včelársky klobúk, rozpierka, voskové medzistienky, medzistienka v rámiku, odviečkovacia vidlička.a mnoho iných ďalších dôležitých súčastí, bez ktorých sa s včelárstvom nedá začať. So všetkým by vám mali poradiť s špecializovaných obchodoch, ktoré sa týmto remeslom zaoberajú.
Chov včiel vám prinesie radosť, mnoho zážitkov, no najmä zdravé produkty ako je med, ktorý je pre nás veľmi prospešný. Včely sú dokonca pre prírodu, dalo by sa povedať, nenahraditeľné a preto je ich chov aj v mestách veľmi žiaduci.
Včelie úle môžete umiestniť v záhradkárskych osadách neďaleko vášho mesta a týmto pomôžete aj svojim susedom, pretože vďaka tomuto hmyzu bude ich úroda v záhradách väčšia a lepšia.med v skle.jpg
V prípade, že sa rozhodnete pre takýto chov v meste, no máte obavy z toho, že med, ktorý vaše včielky vyprodukujú, nie je až taký zdravý, nemusíte mať vôbec žiadny strach. Sú totiž veľmi vyberavé a vyhýbajú sa znečisteným kvetom, ktoré nepríjemne páchnu.
Na záver tohto článku by sme vám chceli popriať veľa síl, no najmä úspechov v tejto náročnej, no veľmi krásnej a užitočnej záľube.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup