Štvornohý kamarát pre vaše dieťa

Keď ste sa rozhodli, že do vašej malej rodinky chcete zobrať aj ďalšieho, teda štvornohého člena, mali by ste zvážiť veľa faktorov. Sami si musíte odpovedať na niekoľko otázok, ktoré budú pre vás v tomto období maximálne kľúčové. Sú to tieto:

batole

–          Ste ako rodičia schopní postarať sa a venovať dostatok pozornosti psovi a aj dieťatku?
–          Viete si predstaviť, ako často budete musieť chodiť so psom von?
–          Budete mať dostatok času na to, aby ste psa a dieťa vychovávali zároveň?
–          Čo budete robiť so psom, keď pôjdete na dovolenku?
–          Zvážili ste všetky faktory a ste o kúpe psa naozaj presvedčený?

Mnohí z nás, ktorí vyrastali so psom majú na detstvo len tie najkrajšie spomienky. Často spomínate na hry, ktoré ste spolu vymýšľali. Na to, ako ste sa spolu zabávali. Pes je naozaj ten najlepší parťák, ale je potrebné vedieť, ktoré plemeno kupujete. Je pravda, že kúpa psa po narodení dieťaťa je omnoho jednoduchšia alternatíva, ako keď už psa máte a do rodiny má dieťa prísť. Keď už ste naozaj na stopercent rozhodnutí, sú tu ďalšie veci, ktoré by ste mali pri kúpe psa zvážiť.

–          Kupujte psa len od vierohodného majiteľa. Ten svoje šteniatka určite pozná a bude vám vedieť povedať, ktoré z nich je pokojné, ktoré je zúrivé a vôbec to, akej sú povahy. Určite si nevyberajte zúrivého člena.

–          Čo sa týka plemena, vyberajte len psíkov, ktorí sú vyslovene rodinné typy. Také psy sú napríklad baset, bígl, nemecká doga, kólia, kokeršpaniel či bernardín. Vo všeobecnosti väčšinou platí, že veľké psíky s deťmi nemajú absolútne žiadny problém. Aj tak však nenechávajte vaše dieťa so psom bez dozoru. Nikdy neviete, čo sa môže stať, preto to určite neriskujte ani vtedy, keď svojmu psovi plne dôverujete.

jezevčík

–          Ak ste sa rozhodli, že si zoberiete psíka z útulku, určite sa uistite, že nemá negatívny vzťah k deťom. Taktiež si neberte psíka, ktorý má nejakú negatívnu minulosť alebo jednoducho zlé skúsenosti s deťmi. Určite nebudete mať čas na to, aby ste ho naučili, že dieťa mu nechce ublížiť napriek nekoordinovaným pohybom.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup